PROMAT-WODA Sp. z o.o.
ul. Hutnicza 40, 81-061 Gdynia
tel.: (58) 663 80 20
fax: (58) 663 80 24
e-mail: woda@promat-woda.pl

Dysze filtracyjne

PROMAT-WODA oferuje najwyższej jakości dysze filtracyjne

Dysze są montowane m.in. w dnach dyszowych w filtrach żwirowych, filtrach odżelaziających oraz wymiennikach jonitowych. Wykonane są z polipropylenu, tworzywa PVDF, PPGV30s lub stali.

Filtracyjne dysze W naszej ofercie znajdują się m.in.:

Oferowane przez nas dysze polipropylenowe produkowane są w szerokiej gamie typów, długości, gwintów i szczelin (od 0,2 mm do 2 mm), posiadają także atest Państwowego Zakładu Higieny.

Dysze wykonywane są każdorazowo pod konkretne potrzeby każdego klienta.

Polipropylenowe dysze filtracyjne przy temperaturze 60°C są odporne na następujące substancje:

Do pracy w gorącej wodzie (temperatura max. do 110°C) zalecamy zastosowanie tworzywa z 30% domieszką włókien szklanych. W temperaturach do 135°C proponujemy odporne na wysokie działanie temperatury tworzywo PVDF.

Typ dyszy jest dobierany w zależności od dna dyszowego zbiornika. Dysze grzybkowe (zwane tak od swojego kształtu) stosowane są w dnach z otworami – są one wtedy wkręcane (jeśli otwory są gwintowane – typ gwintu także dostosowujemy indywidualnie) lub przykręcane od dołu nakrętkami (jeśli otwory nie posiadają gwintów lub dla lepszego umocowania dyszy). Dostępne są także odpowiednie podkładki.

Dysze gwiaździste to inne rozłożenie układu drenażowego w zbiorniku. Taka dysza składa się głowicy oraz wkręcanych w nią ramion. W zależności od potrzebnych nam przepływów dysza może być 6-cio lub 8-mio ramienna. Często stosowane są też układy dysz gwiaździstych.

Dysponujemy także innymi rodzajami dysz drenażowych, np. w kształcie litery H, o różnych wymiarach, w zależności od wielkości i typu zbiornika.

Poza tym w naszej ofercie znajdziecie Państwo szereg innych typów dysz: rozporowe (rozszerzające dolną część po zamontowaniu), tuleje do zalania betonem, dysze stalowe, specjalne komplety dysz grzybkowych, stosowane m.in. w dnach pośrednich.

Karty katalogowe do pobrania: