Aktualności | Promat-Woda

Strona główna/Firma/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 12.

 • Lanxess - czym zajmuje się to przedsiębiorstwo?

  2020-12-16 Lanxess - czym zajmuje się to przedsiębiorstwo?

  Lanxess AG jest producentem specjalistycznych związków chemicznych i ma siedzibę w Kolonii. Firma powstała w 2004 roku, przez wydzielenie przez koncern Bayer AG ze swoich struktur działalności dotyczącej produkcji środków chemicznych i części działalności dotyczącej polimerów.

 • Dysze filtracyjne Kleemeiera

  2020-12-10 Dysze filtracyjne Kleemeiera

  Dysze filtracyjne Kleemeiera są produktami o bardzo wysokiej jakości. Montuje się je między innymi w: dnach dyszowych w filtrach powolnych i pośpiesznych; filtrach odżeleźniających; wymiennikach jonitowych...

 • Filtracja wody pitnej

  2020-11-03 Filtracja wody pitnej

  Filtracja wody cząstek stałych występujących często w postaci zawiesin. Filtracji towarzyszy często usuwanie z niej niepożądanych substancji chemicznych, zanieczyszczeń biologicznych. Bardzo często woda po filtracji jest przeznaczona do bezpośredniego spożywania przez ludzi.

 • Filtr odwrócona osmoza - jak działa?

  2020-08-25 Filtr odwrócona osmoza - jak działa?

  Do uzdatniania wody przeznaczonej do spożycia zazwyczaj stosuje się zestawy odwróconej osmozy, które składają się z: filtra mechanicznego,, filtra węglowego, półprzepuszczalnej membrany, filtra mineralizującego.

 • Dysze filtracyjne- czym są?

  2020-08-13 Dysze filtracyjne- czym są?

  Dysze filtracyjne to bardzo ważny element filtrów wody, które występują na przykład w stacjach uzdatniania wody albo na basenach. Dysze filtracyjne to bardzo ważny element filtrów wody, które występują na przykład w stacjach uzdatniania wody albo na basenach.Są one komponentem zarówno filtrów ciśnieniowych, jak i grawitacyjnych.

 • Demineralizacja wody - gdzie ma zastosowanie?

  2020-07-16 Demineralizacja wody - gdzie ma zastosowanie?

  Woda jest podstawowym surowcem używanym w wielu gałęziach przemysłu. W każdym procesie technologicznym w którym stosowana jest woda stawiane są określone wymagania. Wynikają one z potrzeb przyjętego rozwiązania technologicznego. Dlatego do obróbki wody stosuje się różne, często bardzo skomplikowane układy techniczno-technologiczne i urządzenia charakteryzujące wysokim i najwyższym poziomem rozwiązań.

 • Woda zdemineralizowana

  2020-06-22 Woda zdemineralizowana

  W przyrodzie nie występuje w czystej postaci chemicznej. Dostępne źródła wody to roztwory soli, często z domieszkami zawiesin, organiki i obecnością gazów. Zawartość poszczególnych składników jest uzależniona od źródła wody (woda głębinowa, rzeczna, jeziorna i morska). W wielu dziedzinach działalności człowieka wymagana jest woda, która pozbawiona musi być rozpuszczonych składników.

 • Czym jest chemia do uzdatniania wody?

  2020-05-15 Czym jest chemia do uzdatniania wody?

  Uzdatnianie wody jest niezwykle skomplikowanym i zaawansowanym technologicznie procesem. Polega on na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości, jaki jest wymagany do jej konkretnego zastosowania.

 • Antyskalant- co to takiego? Jak działa i kiedy go stosować?

  2020-04-17 Antyskalant- co to takiego? Jak działa i kiedy go stosować?

  Wodę w przemyśle stosuje się na wiele różnych sposobów. Może być ona wykorzystywana do chłodzenia albo do ogrzewania czegoś. Można ją też zamieniać na parę i wykorzystywać do wytwarzania energii elektrycznej, na przykład w systemach gazowo-parowych w zaawansowanych technologicznie elektrowniach. Bez względu na gałąź przemysłu, w której stosowana jest woda, bardzo ważna jest jej czystość. Gdy do systemu dostaje się

 • Nowa strona internetowa PROMAT-WODA

  2019-04-02 Nowa strona internetowa PROMAT-WODA

  Nowa strona PROMAT-WODA wykonana przez katowicką Agencję Interaktywną IntraCOM.pl

 • Ultrafiltracja

  2019-03-28 Ultrafiltracja

  Od lat zajmujemy się uzdatnianiem wody, stosując do tego różnorodne metody, na przykład demineralizację, dekarbonizację, oraz odwróconą osmozę. Stosujemy zarówno tradycyjne sposoby uzdatniania wody, jak również systemy membranowe, do których zalicza się ultrafiltracja. Właśnie tej metodzie zostanie poświęcony ten wpis.

do góry