Aktualności | Promat-Woda technologie uzdatniania wody, filtracja

Strona główna/Firma/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 14.

 • Aeracja wody- odżelazianie i odmanganianie

  2021-04-09 Aeracja wody- odżelazianie i odmanganianie

  W większości wód głębinowych obserwujemy wysokie stężenie żelaza oraz manganu. Występowanie tych związków przyczynia się do zmiany właściwości organoleptycznych wody, takich jak barwa, mętność oraz smak. Związki żelaza i manganu przyspieszają proces korozji instalacji oraz powodują obniżenie światła rur i zmniejszenie przepływu wody. Aby zapobiec wystąpieniu powyższych negatywnych skutków stosuje się proces

 • Odżelazianie i odmanganianie- istota przeprowadzania procesu

  2021-03-11 Odżelazianie i odmanganianie- istota przeprowadzania procesu

  Usuwanie związków żelaza i manganu odgrywa dużą rolę w procesie uzdatniania wody. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294) zawartość żelaza w wodzie nie może przekraczać 0,2 mg Fe/dm3, natomiast dopuszczalna ilość manganu wynosi 0,05 mg Mn/dm3. Spełnienie określonych norm nie tylko wpływa na bezpieczeństwo zdrowia ludzi,

 • Lanxess - czym zajmuje się to przedsiębiorstwo?

  2020-12-16 Lanxess - czym zajmuje się to przedsiębiorstwo?

  Lanxess AG jest producentem specjalistycznych związków chemicznych i ma siedzibę w Kolonii. Firma powstała w 2004 roku, przez wydzielenie przez koncern Bayer AG ze swoich struktur działalności dotyczącej produkcji środków chemicznych i części działalności dotyczącej polimerów.

 • Dysze filtracyjne Kleemeiera

  2020-12-10 Dysze filtracyjne Kleemeiera

  Dysze filtracyjne Kleemeiera są produktami o bardzo wysokiej jakości. Montuje się je między innymi w: dnach dyszowych w filtrach powolnych i pośpiesznych; filtrach odżeleźniających; wymiennikach jonitowych...

 • Filtracja wody pitnej

  2020-11-03 Filtracja wody pitnej

  Filtracja wody cząstek stałych występujących często w postaci zawiesin. Filtracji towarzyszy często usuwanie z niej niepożądanych substancji chemicznych, zanieczyszczeń biologicznych. Bardzo często woda po filtracji jest przeznaczona do bezpośredniego spożywania przez ludzi.

 • Filtr odwrócona osmoza - jak działa?

  2020-08-25 Filtr odwrócona osmoza - jak działa?

  Do uzdatniania wody przeznaczonej do spożycia zazwyczaj stosuje się zestawy odwróconej osmozy, które składają się z: filtra mechanicznego,, filtra węglowego, półprzepuszczalnej membrany, filtra mineralizującego.

 • Dysze filtracyjne- czym są?

  2020-08-13 Dysze filtracyjne- czym są?

  Dysze filtracyjne to bardzo ważny element filtrów wody, które występują na przykład w stacjach uzdatniania wody albo na basenach. Dysze filtracyjne to bardzo ważny element filtrów wody, które występują na przykład w stacjach uzdatniania wody albo na basenach.Są one komponentem zarówno filtrów ciśnieniowych, jak i grawitacyjnych.

 • Demineralizacja wody - gdzie ma zastosowanie?

  2020-07-16 Demineralizacja wody - gdzie ma zastosowanie?

  Woda jest podstawowym surowcem używanym w wielu gałęziach przemysłu. W każdym procesie technologicznym w którym stosowana jest woda stawiane są określone wymagania. Wynikają one z potrzeb przyjętego rozwiązania technologicznego. Dlatego do obróbki wody stosuje się różne, często bardzo skomplikowane układy techniczno-technologiczne i urządzenia charakteryzujące wysokim i najwyższym poziomem rozwiązań.

 • Woda zdemineralizowana

  2020-06-22 Woda zdemineralizowana

  W przyrodzie nie występuje w czystej postaci chemicznej. Dostępne źródła wody to roztwory soli, często z domieszkami zawiesin, organiki i obecnością gazów. Zawartość poszczególnych składników jest uzależniona od źródła wody (woda głębinowa, rzeczna, jeziorna i morska). W wielu dziedzinach działalności człowieka wymagana jest woda, która pozbawiona musi być rozpuszczonych składników.

 • Czym jest chemia do uzdatniania wody?

  2020-05-15 Czym jest chemia do uzdatniania wody?

  Uzdatnianie wody jest niezwykle skomplikowanym i zaawansowanym technologicznie procesem. Polega on na doprowadzeniu zanieczyszczonej wody do stanu czystości, jaki jest wymagany do jej konkretnego zastosowania.

 • Antyskalant- co to takiego? Jak działa i kiedy go stosować?

  2020-04-17 Antyskalant- co to takiego? Jak działa i kiedy go stosować?

  Wodę w przemyśle stosuje się na wiele różnych sposobów. Może być ona wykorzystywana do chłodzenia albo do ogrzewania czegoś. Można ją też zamieniać na parę i wykorzystywać do wytwarzania energii elektrycznej, na przykład w systemach gazowo-parowych w zaawansowanych technologicznie elektrowniach. Bez względu na gałąź przemysłu, w której stosowana jest woda, bardzo ważna jest jej czystość. Gdy do systemu dostaje się

do góry